واحدهای قطعه‌ساز نفتی در خوزستان با خطر تعطیلی مواجه هستند 97/08/29

رئیس هیئت مدیره انجمن تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: خوزستان استانی فعال در زمینه اقتصاد کشور است به طوری که منبع صادرکننده ۸۳ درصد نفت و ۱۶ درصد گاز کشور است، اما مشکلات فراوانی برای ما ایجاد شده و به سختی می‌توان قول داد که واحدهای ما تا عید برقرار بمانند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز، علی کرانی امروز سه شنبه (۲۹ آبان) در صبحانه کاری فعالان بخش خصوصی و مدیران دولتی استان خوزستان با حضور استاندار در محل اتاق اهواز افزود: به گفته مدیران دولتی ظرف دو سال گذشته ۴۰ هزار نفر به آمار بیکاران استان اضافه شده و این امر عملکردها در حوزه اشتغال را زیر سؤال می‌برد و ما اگر به همین منوال با فعالان بخش خصوصی رفتار کنیم با قشر عظیمی از بیکاران روبرو خواهیم شد.
کرانی اضافه کرد: در یک زمانی مطالبه ما کار بود، اما اکنون مطالبه ما پرداخت مطالبات معوق مانده‌است، مجموعه مدیریت استان در این زمینه با جهانگیری معاون رئیس‌جمهور مکاتباتی داشتند اما این نامه نگاری‌ها تاکنون نتیجه نداده‌است.
وی با اشاره به اینکه شرایط اخیر ضربه بزرگی به صنایع کوچک وارد کرده‌است، ادامه داد: وزارت نفت و مجموعه‌های وابسته آن در خوزستان نگاهی به صنایع کوچک ندارد، ضمانت‌های ما تهدید به ضبط شدن هستند موانعی پیش روی قراردادهای ما ایجاد کرده‌اند.
رئیس هیئت مدیره انجمن تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان از استاندار خواست تا نسبت به فسخ قراردادها که در دوره‌های گذشته اجرایی شده، در همان دوره صورت بگیرد.
کرانی میزان مطالبات تأمین کنندگان و صنایع کوچک از شرکت مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری نفت را ۴۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و خواستار پرداخت مطالبات بخش خصوصی شد.
وی با اشاره به ضرورت تدبیر مدیران برای حل مشکلات بخش خصوصی، از مشارکت ضعیف صنایع خوزستانی در نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت در ابتدای آذر تا چهارم همان ماه خبر داد.
وی تأکید کرد: اگر مدیران استان خوزستان درگرفتن حق و حقوق ما ناتوان هستند اعلام کنند تا ما به یک استان دیگر مهاجرت کنیم و به دنبال مطالبات خود باشیم.
این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: علاوه بر بحث مطالبات، در مسئله صادرات نیز ضروری است به ماشین آلات استان نیز رسیدگی شود و از طریق صندوق توسعه ملی وام‌های تک رقمی برای نوسازی ماشین آلات و همچنین برای سرمایه در گردش در نظر گرفته شود.
او در پایان از تلاش شهلا عموری رئیس اتاق بازرگانی اهواز در هدفمندسازی جلسات بخش خصوصی با مدیران دستگاه‌های دولتی تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این جلسات به صورت مستمر انجام پذیرد.

نظرات

نظر دهید

لینک های مهم